e okul veli bilgilendirme sistemi not öğrenme

E-okul velilerin öğrencilerin ders notlarını,devamsızlık bilgisini,sınav tarihleri v.b. gibi bilgileri öğrenmesi için yapılmış bir sitedir.Ayrıca okullarda öğretmenleri veya idari personelin bu bilgileri işler.

E-okul M.E.B.’lığının yaptığı interaktif bir bilgilendirme sitesidir.Bu sayede eski yöntemlere nazaran öğrenci idareciler tarafından bilgilerine daha kolay erişilebilip değerlendirilmektedir.
Öğrenci bilgilerine ulaşmak için önce küçük kutuda bulunan güvenlik numarası (örnk : 6105 kutudaki rakamlar) girilir,öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası girilir.


Bu bilgiler girildikten sonra sol üst köşede duyurular,devamsızlık bilgisi,not bilgisi,haftalık ders programı,sınav tarihleri,öğrencinin aldığı belgeler,öğrencinin okuduğu kitaplar,öğrenci davranış notları,öğrenci diploma puanı,öğrenci yıl sonu notları bilgileri çıkmaktadır.


Böylece veliler bu interaktif yöntemden yararlanarak çocuklarının durumlarını acımasız öğretmenler ile konuşmak yerine parmaklarının ucu ile öğrenebilecekler..!

1 yorum :

Adsız dedi ki...

e okulda notların hepsini 5 yapabiliyormuyuz acaba

 
 
 

Sayfalar

tracker

ARŞİV