sbs boş kontenjanları ve 3. yerleştirme sonucu

e-okul sbs 3. yerleştirme işelenlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında açıklayıcı bilgiler vermeye devam ediyor. e okul veli bilgilendirme sistemi daha önce sbs 3. yerleştirmeleri hakkında boş kontenjanların ilan edilmesi ve yerleştirme işlemleri hakkında eokul verileriyle açıklamalarda bulunmuştu.

SBS 3. YERLEŞTİRME KONTENJANLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

23 Ağustos tarihini beklemeniz gerekmektedir. bu tarihe kadar 2. yerleştirmelerde bir ortaöğretim kurumuna kayıt olmaya hak kazananlar kayıtlarını yaptıracak. ardından sbs deki boş kontenjanlar açıklanacak.

24-26 Ağustos tarihlerinde sbs 3. başvuruları yapılacak. pek çok öğrenci için hayat memat değeri taşısa da yine de herhangi bir Anadolu veya fen lisesine yerleşememek demek hayatın sonu demek anlamı taşımamakta.

Azim ve kararlılık her türlü zorluğu Allah'ın izniyle ortadan kaldırır.

7 yorum :

Adsız dedi ki...

yha 3. tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 1 eyluldemi yoksa daha erkenmi

Adsız dedi ki...

ben merve 3.yerleştirme 1 eylülde açıklanacaktı ama yok....................................................... cevap yazın

Adsız dedi ki...

bakın arkadaşlar 3 yerleştirme diye bişey yok tercihte yükselme var öle yazın bulursunuz

nistiman dedi ki...

3. yükselme soncunda da boş kontnjanlar kalırsa bu sefer nasıl örenci alımı yapılacaktır..cvp bekliorum

Adsız dedi ki...

of ya of

Adsız dedi ki...

boş konteycanlar kalmaz bece

Adsız dedi ki...

merhaba arkadaşlar
biz 4.tercih yapan insanlar olarak bir topluluk olduk.Ben bir veli olarak artık şaşırmış durumdayım.Bir hafta kaldı okulların açılmasına ama biz hala 1 okula TERCİHİNDE YÜKSELMELER yüzünden bir türlü kayıt yapamadık.Biz artık MEBin 5. tercihinde yükselme de yapacahını inanıyoruz.Ve istediklerini elde edicekler ve bir çok çocuk açıkta kalacak bu tercihler sonucu.Çünkü artık okul bulamıcaklar kayıt ettirmek için.Düz liselerin bütün kontenjanları dolmuş olacak.Ben 1 veli olarak tebrik ediyorum bu sistemi.Başarılarının devamını diliyorum.....

 
 
 

Sayfalar

tracker

ARŞİV